Razem z kanałem Travel Channel Polska zapraszamy do zapoznania się z nowościami kanału na maj 2015. Co warto obejrzeć? Poniżej nasze propozycje.

Morderczy maraton z Robbem Bellem – premiera w piątek, 1 maja o godz. 21:00

Morderczy maraton z Robbem Bellem. Fot. Travel Channel

Morderczy maraton z Robbem Bellem. Fot. Travel Channel

Rob Bell z piątką przyjaciół przyjmują życiowe wyzwanie – pobiegną w siedmiu maratonach na siedmiu kontynentach… w siedem dni! Jeśli nie da się im we znaki wysiłek fizyczny związany z maratonem, zrobi to z pewnością logistyczny koszmar przemieszczania się między siedmioma kontynentami. Kolejne maratony oznaczają przebywanie w nieznośnych temperaturach Antarktydy i wilgotnym klimacie Sungapuru, podróż z Patagonii do Houston w Teksasie, z Londynu do Kairu z finałem w prażącym słońcu Sydney. Eksperci będą na bieżąco monitorować wpływ wysiłku na organizmy maratończyków, ale czy Rob i jego przyjaciele poradzą sobie z emocjonalnymi trudnościami tego wyzwania?

Wielkie europejskie podróże koleją – premiera w niedziele, od 3 maja o godz. 19:30

Wielkie europejskie podróże koleją. Fot. Travel Channel

Wielkie europejskie podróże koleją. Fot. Travel Channel

Podziwiajcie zapierające dech w piersiach europejskie krajobrazy bez potrzeby wspinania się po górach. Począwszy od norweskich zamarzniętych pustkowi, po zalane słońcem włoskie wybrzeże
Adriatyku, podróżujcie w dobrym stylu w towarzystwie typowego angielskiego dżentelmena Juliana Davidsona, który pokonuje malowniczą trasę europejskimi kolejami, odkrywając historie miast, odwiedzanych po drodze. Poznawszy uroki stolicy Norwegii – Oslo, Davidson wsiada do pociągu zmierzającego ku lodowym polom najwyżej położoną trasą w Europie. Po widowiskowej wycieczce w Alpy na pokładzie nowoczesnego austriackiego pociągu i poznaniu intrygującej historii Wiednia, pora ruszyć w stronę szkockiego miasta Glasgow. W Fort William Julian wspina się na pokład pociągu o napędzie parowym, by podążyć trasą Hogwart Express z filmów o Harrym Potterze!

Obrońcy zabytków – premiera w piątki, od 8 maja o godz. 21:00

Obrońcy zabytków. Fot. Travel Channel

Obrońcy zabytków. Fot. Travel Channel

Robert Kulp i Mike Whiteside wracają w drugim sezonie. Obrońców zabytków. Właściciele Black Dog Salvage, prowadzący jeden z największych w USA projektów ratowania architektury, nie szczędzą zasobów finansowych na licytowanie budowli przeznaczonych do zburzenia. Wśród nich można znaleźć piękne fragmenty amerykańskiej historii – drzwi, okna, opończe oraz ukryte niespodzianki! Po ocaleniu starego sadu jabłoniowego, w którym znajdowały się drabiny i skrzynki do zbiorów jabłek, Robert pomaga w konstrukcji żelaznej bramy na zamówienie. W Edison w stanie New Jersey dostaje zadanie uratowania elementów nietypowej konstrukcji – wiejskiego domu z XIX wieku z grubymi podłogami, narożnymi cokołamii olśniewającym przejściem.

Alaska w budowie – premiery w środę, od 20 maja o godz. 20:00

Alaska w budowie. Fot. Travel Channel

Alaska w budowie. Fot. Travel Channel

Zastanawialiście się kiedyś, jak trudne byłoby budowanie czegokolwiek w najbardziej niesprzyjających warunkach na Ziemi? Pozbawieni dostępu do materiałów budowlanych i dróg potencjalni budowniczowie zmuszeni są wspinać się na szczyty kreatywności na Alasce. Nadeszła wiosna, a wraz z nią powrócił wyścig, mający na celu zakończenie budowy przed początkiem zimy. Jeden z budowniczych łamie złotą zasadę zakupu ziemi, kupując działkę bez jej oglądania. Budowniczy Lee próbuje zorganizować potężną dostawę towarów helikopterem, chcąc zgromadzić wszystko, co będzie mu potrzebne do konstrukcji dwupiętrowego domku nad jeziorem Bulchitna. Praca z dala od cywilizacji jest dla naszych bohaterów źródłem wielu problemów. Tony przekonuje się o tym, gdy zostawia ważny, warty ponad tysiąc dolarów przedmiot w mieście oddalonym o wiele godzin podróży. Tymczasem rodzina Tony’ego Malone’ a poznaje nowych sąsiadów, gdy odwiedza ich głodny niedźwiedź!

Przygoda z jedzeniem i winem – Rumunia – premiera w soboty, od 23 maja o godz. 19:00

Przygoda z jedzeniem i winem - Rumunia. Fot. Travel Channel

Przygoda z jedzeniem i winem – Rumunia. Fot. Travel Channel

Wytrawna podróżniczka Jenny Powell i koneser win Olivier Magny udają się w kulinarną podróż po jednym z ukrytych skarbów Europy – Rumunii. Z pomocą tutejszych mieszkańców poznają lokalnych producentów żywności, zwiedzają rodzinnewinnice i stołują się w najlepszych restauracjach kraju. Para podróżników wybiera się na północ do Marmaroszu, a następnie do Transylwanii, gotyckiego serca Rumunii, do tętniącego życiem Klużu, by w końcu dotrzeć do wybrzeża Morza Czarnego. Odwiedzając lokalne gorzelnie, lasy, festiwale, targi, koktajlbary, wędzarnie, browary i winnice, Jenny i Olivier pokazują nam, jak kiedyś wyglądał świat, przekonują do Rumunii nowe pokolenie turystów i dzielą się fascynującymi informacjami dla szukających przygód podróżników.

Kanał Travel Channel dostępny jest w pakiecie Extra Pełnym i Cyfrowym Standardzie.

 Źródło: Informacje prasowe Travel Channel.

Polecane wpisy