Razem z Telewizją Kino Polska zapraszamy do zapoznania się z ramówką stacji na wrzesień. Co warto obejrzeć? Poniżej nasze propozycje!

  • Weekendowy maraton serialowy

„Kariera Nikodema Dyzmy”, „Wakacje z duchami”, „Na kłopoty Bednarski”, „Czterej pancerni”, „Polskie drogi” to seriale, które zyskały już miano kultowych. Znają je całe pokolenia. Od września, w każdy weekend, Kino Polska zaprasza na całodzienny maraton ulubionych, polskich seriali. To doskonała propozycja spędzenia czasu wolnego dla całej rodziny.

Emisja: soboty i niedziele od godz. 9:00

  • Westerplatte

Z okazji rocznicy rozpoczęcia II wojny światowe Kino Polska pokaże w ramach cyklu „Na filmy zaprasza Bogusław Wołoszański” zrekonstruowany cyfrowo dramat wojenny Stanisława Różewicza. To właśnie na Westerplatte 1 września padły pierwsze strzały II wojny światowej. Stu osiemdziesięciu dwóch żołnierzy pod dowództwem majora Henryka Sucharskiego i jego zastępcy kapitana Franciszka Dąbrowskiego miało bronić się najwyżej 12 godzin. Atakowani z morza, powietrza i lądu, wytrwali 7 dni. Pozycja obowiązkowa dla miłośników kina wojennego. Dramat wojenny, 1967 r., reż. Stanisław Różewicz, wyst. Zygmunt Hübner, Arkadiusz Bazak.

Emisja: 1 września, godz. 20:00

  • Tam i z powrotem

Rok 1965. Chirurg Andrzej Hoffman mieszka i pracuje w Łodzi. Po wojnie był represjonowany przez władze jako akowiec. Od lat bezskutecznie usiłuje wyjechać z kraju do żony i córki. Wszystko zmienia się, gdy spotyka Piotra, dawnego kolegę z konspiracji. Piotr planuje napad na bank, z którego chce sfinansować ucieczkę na Zachód. Od dłuższego czasu poszukuje wspólnika do realizacji swojego planu… Film obyczajowy, 2001 r., reż. Wojciech Wójcik, wyst.: Janusz Gajos, Jan Frycz, Olaf Lubaszenko, Mirosław Baka, Edyta Olszówka.

Emisja: 8 września, godz. 20:00

Program Obowiązkowy

40 lat Festiwalu Filmowego w Gdyni to doskonała okazja na podróż po historii polskiego filmu. Zakulisowe historie i anegdoty, wspomnienia dotyczące najlepszych polskich produkcji oraz artystów, którzy zapadli w pamięć. Całość dopełni niezwykła atmosfera jubileuszowej edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Emisja: 27 września, godz. 19:30.

Źródło: Materiały prasowe Kino Polska.

Polecane wpisy