Słońce, rozgrzany piasek i ciepła morska woda, czyli idealna sceneria wakacyjna. Relaks jakiego może nam dostarczyc plaża jest jednym z najprzyjemniejszych, a dodatkowo piękna opalenizna pozwala na zachowanie wspomnień o urlopie na dłużej. Ale, którą plażę wybrać na nasz wakacyjny odpoczynek by cieszyć się również niepowtarzalnym pięknem natury? W tym celu przedstawiamy Wam nasze zestawienie 7 najpiękniejszych piaszczystych wybrzeży świata!

Plaża Honokalani, Maui

Miejsce iście jak ze snu – płaska, czarna plaża, o którą rozbijają się morskie fale w kolorze lapis lazuri a wszystko otoczone gęstą dżunglą. Prócz wygrzewania się na „piasku” – a tak naprawdę 1drobinkach zastygłej lawy – można tu podziwiać nadmorskiej nieczynne kominy lawowe, morskie jaskinie i lawowe klify malownicze rozciągające się nad wybrzeżem. Po prostu dzikie, nietknięte Hawaje w najlepszym wydaniu!

El Nido, Filipiny

22Niewielu turystów ma te kompleks 50 plaż na swoim radarze, a szkoda, bo jest on piękny na zabój! Biały, drobniutki piasek, oślepiająco błękitna tafla wody w otoczeniu niepowtarzalnych skalnych formacji… Można się rozmarzyć, ale to, co urzeka najbardziej to zachody słońca. Widok zapierający dech w piersiach, raz obserwowany zapada w pamięć na zawsze a inne zachody przy nim wyblakną.

Koch Phi Phi, Tajlandia

Każdemu, kto odwiedza tę niesamowitą wyspę opadają szczęki na widok jej plaż – Long Beach, Loh Moodee i Ao Pho. Te trzy miejsca są warte każdej ceny. Wchodząc na każdą z tych plaż od razu poczujecie odprężenie, ponieważ niesamowite uczucie relaksu i ucieczki od rzeczywistości wręcz emanuje z tych miejsc. Nie trzeba zamykać oczu by znaleźć się w raju – to jest raj!

Plaża Puka, Tajlandia33

Kolejne Shangri-La w Tajlandii – gwarantujemy, że poczujecie się zrelaksowani już w momencie, gdy postawicie stopy na piasku. To miejsce jest wręcz przesycone spokojem oraz idealną lokalizacją dla fanów zbierania muszelek. Po jednym spacerze uzbieracie kolekcję godną gabloty w muzeum. Jeżeli jednak nie jesteście entuzjastami piaskowych spacerów, to pod opadającymi palmowymi liśćmi znajduje się promenada kryjąca malutkie stoiska z biżuterią z muszelek i innymi pamiątkami.

Na deptaku w bikini

Oglądaj w lipcu w sobotę o 17:00 i 17:30

Źródło: Materiały prasowe Travel Channel.

 

Polecane wpisy