Już tylko godziny dzielą kibiców piłki nożnej do najważniejszej imprezy sportowej tego roku – Mistrzostw Europy z udziałem polskiej reprezentacji.

Przed nami weekend pełen emocji: piątek 10 czerwca – sześć godzin bezpośredniej transmisji w Polsacie Sport ceremonia otwarcia i mecz Francja – Rumunia, w sobotę – 11 czerwca spotkanie Albania – Szwajcaria, a w niedzielę 12 – czerwca wielkie emocje i pierwszy mecz Polaków z Irlandią Północną. Mecze opatrzone najlepszymi komentarzami w Polsacie i Polsacie Sport.

Wszystkie spotkania wyłącznie w Polsacie Sport 2 i Polsacie Sport 3 bez reklam i w jakości HD: sobota: Walia – Słowacja i Anglia – Rosja, niedziela: Turcja – Chorwacja, mecz grupowych rywali Polaków Niemcy – Ukraina.

Wraz ze startem UEFA EURO 2016 kanały sportowe w nowej oprawie.

Jak będziemy pokazywać UEFA EURO 2016

Codziennie kibiców czeka nawet dwanaście godzin transmisji w Polsacie Sport 2. Do Francji wysyłamy siedemdziesięcioosobową ekipę oraz naszych najlepszych dziennikarzy, komentatorów, ekspertów i reporterów. Studia będą realizowane zarówno z Warszawy, jak i miast meczowych we Francji, czyli tam, gdzie grać będą polscy piłkarze. Rozmowy z naszymi ekspertami i piłkarzami będą realizowane ze studia w ośrodku treningowym Polaków w La Baule-Escoublac i oczywiście ze stadionu – zdradza dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat oraz Polsatu Sport Marian Kmita.

  • Wóz HD3 (9 kamer) i 70 osobowa ekipa, która będzie szeroko relacjonowała wydarzenia na stadionach UEFA EURO 2016, ale również wokół samego turnieju, tak by każdy mógł poczuć atmosferę turnieju.
  • Mecze skomentują najlepsi dziennikarze: Mateusz Borek, Tomasz Włodarczyk, Cezary Kowalski i Piotr Przybysz.
  • Na antenie wspierać ich będą eksperci oraz byli reprezentanci Polski: Tomasz Hajto, Jacek Ziober, Włodzimierz Lubański i Czesław Michniewicz.
  • Atmosferę panującą w reprezentacjach, nie tylko Biało-Czerwonych będzie obserwować 5 reporterów z czego trzech będzie na stałe przebywać w obozie La Baule-Escoublac (Roman Kołtoń, Marcin Feddek, Marcin Lepa). Zaś duet reporterski Piotr Świerczewski i Sebastian Staszewski będzie podglądał najbliższego rywala reprezentacji Polski i realizował materiały o przebiegu turnieju we Francji.
  • W roli gospodarzy studia zobaczymy: Jerzego Mielewskiego (we Francji) oraz Przemysława Iwańczyka, Pawła Sikorę i Szymona Rojka w Warszawie.
  • Naszymi gośćmi w studio będą profesjonaliści, byli piłkarze i trenerzy, znawcy piłki nożnej tacy jak: Antoni Piechniczek, Jacek Gmoch, Tomasz Łapiński, Wojciech Kowalczyk, Andrzej Strejlau, Michał Listkiewicz, Andrzej Iwan, Dariusz Dziekanowski, Waldemar Prusik.
  • Przedmeczowe analizy taktyczne przygotuje dla kibiców trener Zagłębia Sosnowiec i były piłkarz Legii Warszawa – Jacek Magiera.

– To nasza największa w historii produkcja wydarzenia sportowego tak wielkiej rangi i realizowana z takim rozmachem. Zaangażowaliśmy sztab naszych najlepszych dziennikarzy sportowych, realizatorów, komentatorów i oczywiście sprzęt, za pomocą którego pokażemy relację w najwyższej jakości. Mamy dla kibiców pełną ofertę sportowych emocji. W sumie polscy widzowie zobaczą ponad 200 godzin relacji i komentarzy na żywo, prosto ze wszystkich stadionów i miast EURO 2016, bazy polskich piłkarzy w La Baule-Escoublac we Francji, studia w Warszawie oraz ośrodków treningowych poszczególnych reprezentacji. Aby pokazać wszystkie mecze Mistrzostw stworzyliśmy dwa specjalne kanały Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, które będą pokazywały wszystkie spotkania bez reklam w przerwach meczu. Po usłyszeniu gwizdka kończącego pierwszą połowę widz będzie śledził piłkarzy od zejścia z boiska do szatni, usłyszy najświeższe komentarze i ani na chwilę nie opuści go atmosfera najgorętszych sportowych emocji – mówi Marian Kmita, dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Magazyn podsumowujący każdy dzień Mistrzostw

W każdy dzień meczowy o godzinie 23:55 w Polsacie Sport, Polsacie Sport 2 i Polsacie Sport News kibice zobaczą niemal godzinny magazyn podsumowujący wydarzenia danego dnia, w tym skróty z bramkami. – Wierzę, że czeka nas dużo emocji, związanych przede wszystkich z doskonałym występem Polaków. Od strony telewizyjnej postaramy się pomóc widzowi oglądać ten turniej, zrozumieć niuanse i detale, opowiedzieć o tym, co dzieje się dookoła reprezentacji Polski, a także w codziennym życiu Francji – podsumowuje Mateusz Borek.

Dziennikarze i komentatorzy Polsatu Sport o UEFA EURO 2016:

Przemysław Iwańczyk, komentator Polsatu Sport: „Czekają nas wielkie emocje, choć te muszą zagwarantować nam piłkarze reprezentacji Polski, a z naszej strony, to najbardziej komplementarny serwis, jakim można opatrzeć tak wielką, spektakularną imprezę rozgrywaną po raz pierwszy w tak szerokiej formule. Ten turniej potraktowaliśmy absolutnie bezprecedensowo, będziemy mieli dwa studia: w Warszawie i Francji z ekspertami o jakich inni mogą tylko pomarzyć. To legendy polskiej piłki. Mamy najlepszych dziennikarzy i fachowców, którzy pracują we Francji, a wszystko to by widz oglądając nasze relacje miał poczucie, że jest tam obecny nie tylko duchem, ale i ciałem. Dla wielu, również dla nas to EURO to przygoda, która rozmachem relacji może przebić wszystko to z czym kibice mieli do czynienia dotąd w polskiej telewizji”.

Mateusz Borek, komentator Polsatu Sport: „Myślę, że kilkoma wielkimi turniejami piłkarskimi, które pokazywaliśmy, udowodniliśmy że jesteśmy merytorycznie przygotowani do realizacji EURO na wysokim poziomie. Zaprosiliśmy do współpracy wielu ekspertów, fachowców, byłych trenerów i zawodników. Mamy potężny sztab komentatorów i reporterów we Francji. Dla prawdziwych kibiców francuski turniej to 51 meczów, a te będzie można zobaczyć tylko na antenach Polsatu Sport 2 i Polsatu Sport 3”.

Roman Kołtoń, który jako jedyny dziennikarz sportowy towarzyszy naszej reprezentacji: „W reprezentacji Polsatu Sport są bojowe nastroje. Natomiast w reprezentacji Polski – są wyważone. Robert Lewandowski i selekcjoner Adam Nawałka mówią o pokorze. Pokora jest potrzebna w życiu, ale z kolei prezes PZPN Zbigniew Boniek mówi, że futbol to przede wszystkim zabawa i emocje. Jest presja, ale ta jest nieporównywalna z wyzwaniami, z którymi zmagają się ludzie w normalnym życiu. Futbol musi cieszyć, dlatego mam nadzieję, że ucieszy nas 12, następnie 16 i 21 czerwca, czyli w dni meczowe Polaków”.

Weekend sportowych emocji:

Piątek 10 czerwca

Mecz otwarcia Francja – Rumunia – Polsat, Polsat Sport i Polsat Sport 2 – godz. 21:00

– 18:00 relacja w Polsacie Sport 2,

-19:00 relacja w Polsacie Sport,

– 20:00 przedmeczowe studio w Telewizji Polsat.

Mecz otwarcia Francja – Rumunia ze Stade de France skomentują Mateusz Borek i Włodzimierz Lubański, a w studiu gośćmi Przemysława Iwańczyka będą Jacek Gmoch, Antoni Piechniczek, Dariusz Dziekanowski i Andrzej Strejlau. Przedmeczową analizę taktyczną przygotuje Jacek Magiera.

Mecz otwarcia jest zazwyczaj trudny, bo obciążony dużą presją. Drużyny w tych pierwszym meczach grają podświadomie przede wszystkim o to, żeby nie przegrać, ale ja wierzę we Francuzów. Ta reprezentacja ma nieprawdopodobne bogactwo młodych gwiazd na czele z Antoinem Griezmannem. Lubię Francję i jej futbol, kibicuję im i nie ukrywam, że dla mnie są faworytem tego meczu – mówi Mateusz Borek.

Sobota 11 czerwca

Albania – Szwajcaria godz. 15:00 – Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport 2

– 13:00 studio w Polsacie Sport i Polsacie Sport 2

– 14:30 studio w Telewizji Polsat

Mecz skomentują Tomasz Włodarczyk i Jacek Ziober, a w studiu gośćmi Pawła Sikory będą Tomasz Łapiński, Andrzej Iwan i Wojciech Kowalczyk. Przedmeczową analizę taktyczną przygotuje Jacek Magiera.

Walia – Słowacja godz. 18:00 – Polsat Sport 2

– 17:00 studio w Polsat Sport 2 (komentuje Cezary Kowalski)

Anglia – Rosja godz. 21:00 – Polsat Sport 2

– 20:00 studio w Polsat 2 (komentują: Mateusz Borek i Czesław Michniewicz)

Niedziela 12 czerwca

Mecz Turcja – Chorwacja godz. 15.00 – Polsat Sport 2

13:00 studio Polsat Sport 2 (komentuje Cezary Kowalski)

Mecz Polska – Irlandia Północna, czyli pierwszy mecz Polaków! godz. 18:00 – Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport 2

– 15:00 przedmeczowe studio w Polsacie Sport,

– 17:00 studio przedmeczowe w Polsacie Sport 2 i w Polsacie,

– po meczu do 20:50 widzowie otrzymają solidną dawkę komentarzy i analiz ekspertów,

– w Polsacie Sport i Polsacie Sport 2 pełne analiz i komentarzy studio do 21:00,

Mecz z Irlandią Północną to absolutnie klucz do tego byśmy wyszli z grupy. Na wszystkich ostatnich wielkich turniejach piłkarskich nie wygrywaliśmy pierwszego meczu. To stawiało nas pod ścianą. Teraz co prawda łatwiej awansować do fazy pucharowej, ale to nie powinno nas uśpić. Te 3 punkty trzeba zdobyć już w pierwszym meczu kosztem Irlandii Północnej – mówi dziennikarz Polsatu Sport Roman Kołtoń.

Na papierze Irlandia Północna nie ma takich piłkarzy jak Polska, ale nie można ich lekceważyć. To zespół wybiegany, z charakterem, z mądrym trenerem Michaelem O’Neillem, dobrze grający taktycznie. Tej reprezentacji trudno strzelić bramkę, nie wolno też zapominać, że nie przegrali w ostatnich 12 meczach i wygrali swoją grupę eliminacyjną. To wszystko powinno budzić szacunek – mówi o naszym pierwszym rywalu dziennikarz Mateusz Borek.

W studiu w Warszawie swoimi prognozami i pomeczowymi opiniami podzielą się eksperci Jacek Gmoch, Dariusz Dziekanowski, Antoni Piechniczek, Andrzej Strejlau i dziennikarz Przemysław Iwańczyk, a o taktyce obu zespołów opowie Jacek Magiera. Drugie przedmeczowe studio, umiejscowione na koronie stadionu w Nicei, poprowadzi Jerzy Mielewski, a jego gośćmi będą Roman Kołtoń, Włodzimierz Lubański i Tomasz Hajto. Wywiady z zawodnikami naszej reprezentacji przeprowadzą Marcin Feddek i Marcin Lepa. Mecz skomentują: Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

Mecz Niemcy – Ukraina godz. 21:00 – Polsat Sport 2

– 20:00 studio w Polsat Sport 2 (komentują: Tomasz Włodarczyk i Jacek Ziober)

Kanały sportowe w nowej oprawie

Wraz ze startem UEFA EURO 2016 sportowe kanały Polsatu, czyli Polsat Sport, Polsat Sport News, Polsat Sport Extra zyskały nową oprawę. Identyfikacja wizualna została zrealizowana z wykorzystaniem nowoczesnych technik filmowych – mappingu. Ruch w poszczególnych elementach identyfikacji oprawy postał dzięki zobrazowaniu dyscyplin pokazywanych na poszczególnych antenach – piłki nożnej, siatkówki, kolarstwa czy boksu. Projekt nowych logotypów i oprawy stworzyła międzynarodowa agencja projektowa Luxlotusliner z Monachium, która wcześniej była odpowiedzialna za wizualizację marki i oprawę kanału Polsatu News i „Wydarzeń”.

 

Polecane wpisy