Mroczne fantasy w starożytnej Grecji, czyli premierowy serial „Olimp” już w listopadzie w FilmBox.

Kiedy bezimienny Heros spotyka wyrocznię Gai, wprawia w ruch mechanizm, który obali króla Aten i strąci bogów z Olimpu. W serialu „Olimp”, który poczynając od 7 listopada będzie można oglądać na antenie FilmBox w każdą sobotę o 21:00, prawdziwe postaci z historii starożytnej mieszają się z tymi mitologicznymi, a intrygi i siła militarna stosowane są wymiennie z potężną magią.

Heros, aby odnaleźć drogę na Olimp, musi rozwiązać ukrytą w nim samym zagadkę zwaną Leksykonem. Pomocy szuka u największego wynalazcy, Dedala, najpotężniejszej czarodziejki, Medei, i najlepiej znającej bogów Wyroczni. Ale własne plany wobec całej czwórki ma też król Minos, toczący zażartą wojnę z Egeuszem. Oprócz ludzi Grecję zamieszkują zaś mitologiczne stworzenia: już w pierwszym odcinku Heros spotyka choćby Cyklopa, który wyglądem przypomina przerażające wizje H. R. Gigera z „Obcego”.

„Olimp” to produkcja z 2015 r., jest więc znacznie bardziej mroczny niż wcześniejsze seriale łączące fantasy ze starożytnością. Hellada jest tutaj krainą pełną dworskich intryg, brutalnej przemocy… i zmysłowości. To z pewnością nie jest mitologia znana wszystkim ze szkoły podstawowej.

Pierwsze dwa odcinki „Olimpu” będzie można zobaczyć w sobotę 7 listopada o 21:00. Kolejne – w każdą sobotę o tej samej porze. Serial ma 13 odcinków.

Zamów pakiet Filmbox Extra HD za jedyne 10 zł miesięcznie. Sprawdź!

Źródło: Filmbox

Polecane wpisy