W grudniu 2018 roku Kino Polska obchodzi swoje 15. urodziny. Z tej okazji stacja zaprezentuje specjalny cykl z najlepszymi polskimi filmami. W każdą sobotę grudnia i stycznia o godzinie 20:00 na antenie Kino Polska będzie można zobaczyć zarówno uwielbiane przez widzów kultowe polskie komedie, jak i nowsze rodzime produkcje, premierowo emitowane w Kino Polska. Ponadto, z okazji jubileuszu, Kino Polska zacznie nadawać w jakości HD.

Kultowe cytaty, uwielbiani bohaterowie, niezapomniane sceny filmowe. W grudniu Kino Polska zaprezentuje klasyki polskiej komedii. Cykl rozpocznie się w sobotę, 1 grudnia, o godz. 20:00 „Sztuką kochania” Jacka Bromskiego. Ponadto stacja wyemituje m.in. słynny „Kingsajz” oraz „Seksmisję” Juliusza Machulskiego – jedną z najlepszych komedii w historii polskiego kina, głośny film Marka Koterskiego „Dzień świra”, a także „Wielki Szu” z niezapomnianą kreacją Jana Nowickiego.

Styczeń upłynie pod znakiem premier nowszych hitów rodzimego kina. 5 stycznia Kino Polska pokaże nagrodzoną Złotym Orłem „Obławę” z Marcinem Dorocińskim i Maciejem Stuhrem w rolach głównych. W kolejne soboty na antenie stacji zagoszczą takie hity, jak: „Yuma” z udziałem czołowego polskiego aktora młodego pokolenia Jakuba Gierszała, poruszający „Lincz” z Leszkiem Lichotą oraz głośny thriller „Kret” z Borysem Szycem i Marianem Dziędzielem w rolach głównych.

Ponadto, z okazji swojego jubileuszu, Kino Polska rozpocznie nadawanie w jakości HD. Już od poniedziałku, 3 grudnia, kanał Kino Polska w HD będzie dostępny w ofertach wszystkich operatorów kablowo-satelitarnych w Polsce. Sygnał SD całkowicie zniknie do końca bieżącego roku.

Cykl filmowy na 15-lecie Kino Polska: 

„Sztuka kochania” (1 grudnia)

„Seksmisja” (8 grudnia)

„Kingsajz” (15 grudnia)

„Wielki Szu” (22 grudnia)

„Dzień świra” (29 grudnia)

„Obława” (5 stycznia) – premiera

„Yuma” (12 stycznia) – premiera

„Lincz” (19 stycznia) – premiera

„Kret” (26 stycznia) – premiera

Informacje dodatkowe:

Kanał Kino Polska, który emituje tylko starannie wyselekcjonowane polskie filmy, właśnie obchodzi swoje 15. urodziny. Kanał rozpoczął nadawanie w grudniu 2003 roku. Obecnie  dociera do prawie 9 mln gospodarstw domowych w kraju, a nadawca kanału – spółka Kino Polska TV SA – jest piątą komercyjną grupą telewizyjną w Polsce ze średnim rocznym udziałem w widowni komercyjnej na poziomie 1,8% (SHR, All 16-49; wrzesień 2017 – sierpień 2018).

Źródło: Informacja prasowa

Polecane wpisy