Kolarstwo to niewątpliwie jedna z popularniejszych dyscyplin, emitowanych na antenie Eurosport. Wielkie sukcesy Rafała Majki w tegorocznych wyścigach Tour de France (zwycięstwo w klasyfikacji górskiej) i Tour de Pologne (zwycięstwo w klasyfikacji generalnej) oraz Michała Kwiatkowskiego (triumf m.in. w Strade Bianche i czołowe lokaty w wielu wyścigach na początku sezonu i we wrześniowym Tour of Britain) spowodowały, że dyscyplina ta przeżywa w Polsce renesans. W październiku zobaczymy trzy prestiżowe wyścigi jednodniowe oraz wieloetapowy Wyścig Dookoła Pekinu, które komentować będą najlepsi kolarscy eksperci, między innymi Tomasz Jaroński i Adam Probosz.

Giro di Lombardia – to włoski klasyk zwany także wyścigiem spadających liści. Na trasie znajduje się kilka bardzo wymagających podjazdów, dlatego najlepsze rezultaty osiągają w nim „górale”. Przed rokiem triumfował w nim Joaquim Rodriguez. Na najniższym stopniu podium wyścig ukończył Rafał Majka. Początek transmisji 5 października o 15:30 w Eurosporcie.

Wyścig Dookoła Pekinu – to największy wyścig wieloetapowy jesieni. W tym sezonie impreza odbędzie się po raz czwarty. Start i meta usytuowane są w Pekinie, a trasa wiedzie między innymi przez malownicze miejsca Chin, w okolicach Muru Chińskiego. Pierwsze dwie edycje wygrał kolega Michała Kwiatkowskiego z zespołu Omega Pharma Quick Step – Tony Martin. Przed rokiem triumfował Hiszpan Benat Inxausti.

Wyścig trwać będzie od 10 do 14 października. Codziennie relacje na żywo w Eurosporcie i Eurosporcie 2.

Poniżej prezentujemy dokładny harmonogram emisji:

  • Giro di Lombardia – 5 października
  • Binche-Chimay-Binche – 7 października
  • Paryż-Tours – 12 października
  • Wyścig Dookoła Pekinu -10-14 października

Źródło: Eurosport/Materiały dla operatorów.

Polecane wpisy