Eurosport nabył ogólnoeuropejskie prawa* telewizyjne do transmisji pierwszej edycji piłkarskiej Indian Super League. Rozgrywki rozpoczną się 12 października, a zakończą 20 grudnia (finał). Mecze będzie można oglądać w Eurosporcie 2. Kanał pokaże łącznie 16 spotkań na żywo w tym sezonie. Dzięki tej inicjatywie kibice znów będą mogli oglądać na boisku takie gwiazdy jak Alessandro del Piero, David Trezeguet czy Nicolas Anelka.

ALESSANDRO DEL PIERO, DAVID TREZEGUET, NICOLAS ANELKA NAJWIĘKSZYMI GWIAZDAMI PIERWSZEJ EDYCJI ROZGRYWEK

Stworzenie Indian Super League ma na celu przyczynienie się do szybszego rozwoju profesjonalnej ligi piłkarskiej w Indiach. W indyjskiej Superlidze, której promocją zajmują się IMG Reliance i Star India, wystąpi osiem drużyn, a w każdej z nich znajdzie się 22 piłkarzy. Na uwagę zasługuje udział dawnych, wielkich gwiazd futbolu, które kibice zobaczą na boisku. Oto lista najbardziej znanych piłkarzy wraz klubami, w których będą występować:

Nicolas Anelka (Francja), Fredrik Ljungberg (Szwecja) – Mumbai City FC
David Trezeguet (Francja) – FC Pune City
David James (Anglia) – Kerala Blasters FC
Alessandro Del Piero (Włochy), Kristof van Hout (Belgia) – Delhi Dynamos FC
Robert Pirès (Francja) – FC Goa
Marco Materazzi (Włochy), Elano Blumer (Brazylia), Mikaël Silvestre (Francja) – Chennaiyin FC
Luis Garcia (Hiszpania) – Atletico de Kolkata
Joan Capdevila (Hiszpania) – Northeast United FC

Eurosport od wielu lat wspiera nowe sportowe projekty, które mają potencjał do szybkiego rozwoju i budowania zainteresowania ze strony międzynarodowej widowni. Przykładami są piłkarskie rozgrywki młodzieżowe i kobiece.

W inauguracyjnym spotkaniu Indian Super League zagrają zespoły Atletico de Kolkata i Mumbai City FC. Początek transmisji w Eurosporcie 2 w niedzielę 12 października o godz. 15:30.

Polecane wpisy