Już w najbliższy piątek na CANAL+ o godz. 17.05 zostanie wyemitowany obsypany nagrodami dramat „Ida”.

Akcja filmu „Ida” rozgrywa się na początku lat 60. XX w. Anna jest młodą, wychowywaną w zakonie sierotą, która przed złożeniem ślubów poznaje Wandę Gruz, będącą jedyną krewną dziewczyny. Ciotka informuje ją, że jest Żydówką i jej prawdziwe imię to Ida, a nie Anna. Dowiaduje się też o tragicznym losie jej rodziców, którzy zostali zamordowani podczas wojny.  Konfrontacja z przeszłością staje się dla przyszłej zakonnicy próbą wiary.

13 grudnia, podczas 27. gali Europejskich Nagród Filmowych w Rydze, dowiedzieliśmy się, że film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego zdobył nagrody w następujących kategoriach: najlepszy film europejski, najlepsza reżyseria oraz najlepszy scenariusz i zdjęcia. Obraz uhonorowała również publiczność.

Film „Ida”wymieniany jest  w wielu rankingach najlepszych produkcji roku. Obejrzało go blisko 500 tys. widzów w kinach we Francji, ponad 100 tys. we Włoszech oraz po kilkadziesiąt tysięcy w Hiszpanii, Holandii i Wielkiej Brytanii – to wyniki z Europy. W Stanach Zjednoczonych „Ida” zgromadziła przed ekranami ponad 460 tys. widzów. Pokazywano ją w kinach także m.in. w: Argentynie, Australii, Austrii, Belgii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Nowej Zelandii, Szwajcarii i na Tajwanie.

Obsada:

Agata Kulesza jako Wanda Gruz, ciotka Anny

Agata Trzebuchowska jako Ida Lebenstein, Siostra Anna

Dawid Ogrodnik jako”Lis”

Jerzy Trela jako Szymon Skiba

Adam Szyszkowski jako Feliks Skiba, syn Szymona

Halina Skoczyńska jako Matka przełożona

Dorota Kuduk jako Kaśka Skiba, żona Feliksa

Tych, którzy jeszcze nie widzieli tej światowej klasy, polskiej produkcji, zachęcamy do obejrzenia filmu „Ida” już w najbliższy piątek, 19 grudnia o godz. 17.05 na CANAL+.

Pakiet CANAL+ Platinum to ponad 500 premier rocznie. Sprawdź najnowszą promocję na pakiet – kliknij tutaj

Polecane wpisy