Grupa Eurosport oraz Infront Sports & Media zawarły długoterminową umowę, która ma umocnić silną pozycję Eurosportu jako nadawcy telewizyjnego ze sportów zimowych.

Dzięki nowemu porozumieniu, począwszy od sezonu 2016/2017 przez pięć kolejnych lat widzowie kanału otrzymają szeroką ofertę transmisji z zimowych dyscyplin. Umowa dotyczy między innymi mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2019 i 2021 r. (FIS Alpine and Nordic Skiing World Championships 2019 and 2021; FIS Snowboard and Freestyle Skiing World Championships 2015 and 2017) oraz zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, biegach narciarskich, narciarstwie alpejskim, kombinacji norweskiej, snowboardzie i narciarstwie dowolnym (FIS Alpine, Cross-Country, Nordic Combined, Ski Jumping, Freestyle and Snowboard World Cup competitions ). Eurosport nabył powyższe prawa w Polsce i kilku innych krajach na wyłączność.

Nowa umowa zdaniem kanału, wpisuje się w obecną strategię Eurosportu, która polega na powiększaniu posiadanych praw na wyłączność w obszarze kluczowych dla stacji dyscyplin sportu, z uwzględnieniem potrzeb lokalnych rynków. Nadawca zagwarantował sobie wyłączność do transmisji ze wszystkich zawodów Pucharu Świata odbywających się pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Rumunii, Hiszpanii. W Szwecji wyłączność obejmuje prawa do zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Na wyżej wymienionych rynkach, poza Szwecją, Eurosport zapewnił sobie także wyłączne prawa do transmisji z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym i narciarstwie alpejskim w 2019 i 2021 roku. Posiadając także prawa do mistrzostw świata w snowboardzie i narciarstwie dowolnym w 2015 i 2017 r., Eurosport przeprowadzi w każdym sezonie, zgodnie z nową umową, łącznie ponad 200 transmisji.

Eurosport po raz kolejny w bardzo wyraźny sposób pokazuje swoje zaangażowanie w inwestycje mające na celu pozycjonowanie go jako kanału poświęconego sportom zimowym. Na poziomie strategicznym stacja kontynuuje zawieranie długoterminowych umów dotyczących praw będących w jej portfolio. Z kolei na rynkach lokalnych kanał powiększa zakres praw na wyłączność, aby dostarczać widzom i swoim partnerom biznesowym najlepsze treści” – mówi Jean-Thierry Augustin, Dyrektor Zarządzający w Grupie Eurosport.

Skoki narciarskie to jeden z ulubionych sportów Polaków, absolutny lider zimowych transmisji. Wyłączność na relacje na żywo z Pucharu Świata w skokach istotnie podnosi atrakcyjność kanału Eurosport oraz całej grupy Discovery i wzmacnia naszą pozycję rynkową w Polsce. Dzięki doświadczeniu Eurosportu w produkcji transmisji na żywo oraz synergii z pozostałymi kanałami grupy, a także możliwościami mobilnej aplikacji, będziemy w stanie zaproponować naszym widzom pełne relacje. Będą one również wzbogacone o dodatkowe materiały poświęcone w szczególności polskim zawodnikom tak, aby w pełni zadowolić kibiców tej najważniejszej zimowej dyscypliny sportu w naszym kraju” – komentuje Olgierd Dobrzyński, Country Manager Central Europe, Discovery Networks CEEMEA & Eurosport.

Wszystkie wydarzenia wchodzące w skład nowej umowy będą transmitowanie w kanałach Eurosport, Eurosport 2, a także w Eurosport Asia Pacific. W Europie zostanie wyemitowanych ponad 600 godzin relacji z zawodów Pucharu Świata w każdym sezonie. Wszystkie transmisje będzie można śledzić również w usłudze Eurosport Player.

Źródło: Materiały prasowe/ Eurosport

Polecane wpisy